POM-PA 2007

ork10 MIĘDZYNARODOWE PREZENTACJE MAŻORETEK, TAMBURMAJOREK I CHEERLEADEREK „POM-PA 2007”

W dniach 5-6 maja br. odbyły się Międzynarodowe Prezentacje Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek „POM-PA 2007”. Organizatorem przedsięwzięcia był Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

Współorganizatorzy POM-PY:

- Podlaskie Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury
- Wydział Kultury Miejskiego Komitetu Wykonawczego w Baranowiczach (Białoruś)
- Równeńska Społeczna Organizacja Twórcza Stowarzyszenia „Kolada” (Ukraina)
- Stowarzyszenie Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich w Opolu

ork8 ork9

W eliminacjach brały udział zespoły z:

1. Polski:
    – Augustów
    – Rogoźno
    – Wasilków
    – Suchowola
    – Białystok (Zespół Szkół Elektrycznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, Zespół Szkół Mechanicznych)
    – Suwałki
    – Ciechanowiec
  1. Białorusi,
  2. Ukrainy,
  3. Węgier.

W dniu 5 i 6 maja 2007 roku Jury w składzie:

• Wiesław Kaszubkiewicz (przewodniczący)
  • Jolanta Dudkiewicz-Oleksiak (członek)
  • Lenka Bachova (członek)
  • Dominik Rewieński (sędzia techniczny)

dokonało oceny 72 choreografii i postanowiło przyznać miejsca w poszczególnych kategoriach:

BATON

1. Duo

1. Trio miniformacje

1. Formacje

BUŁAWA

– juniorki/seniorki

1. Duo/Trio

POM-POM

– kadetki

– juniorki

1. Duo

1. Trio miniformacje

1. Formacje

– seniorki

Dziewczęta z Zespołu Doboszek tańczące przy Orkiestrze Dętej naszej szkoły brały udział w następujących kategoriach:

BATON solo

• Ewelina Hołownia – tegoroczna absolwentka (klasa III B),

POM-POM duo

• Marta Dudzień – uczennica klasy I P,
  • Justyna Jaczyńska – uczennica klasy I A.

Zajęły one III miejsce w swojej kategorii i zostały udekorowane brązowymi medalami. GRATULUJEMY!

ork11 ork12 ork13 ork14 ork15 ork16

Jest to ogromne osiągnięcie, szczególnie dziewcząt z klas pierwszych, ponieważ dopiero w tym roku szkolnym (2006/2007) weszły do zespołu i już na starcie otrzymały znaczące wyróżnienie i zaprezentowały wysoką klasę swoich umiejętności. Mam nadzieję, że dalsza, ciężka praca w naszym zespole przyniesie im w następnych latach wyższe nagrody i będą godnymi reprezentantkami naszej szkoły.

Ewelina natomiast potwierdziła swoje znakomite umiejętności taneczne i, co zasługuje na uwagę, znalazła czas przed egzaminem maturalnym, aby wziąć udział w tej znaczącej imprezie. Życzę jej dalszych sukcesów w dziedzinie tańca.

Opracowała: Margeryta Burda