Konferencja samorządów młodzieżowych internatów i burs

1 marca 2019 roku w Internacie ZSOiZ w Mońkach odbyła się konferencja przedstawicieli i opiekunów samorządów młodzieżowych internatów i burs. Tematem tegorocznego spotkania był "Wolontariat – jako jedna z form organizacji czasu wolnego wychowanków internatów i burs szkolnych”.

Samorząd naszego internatu godnie reprezentowały wychowanki Monika Mocarska i Katarzyna Zuzanna Litwinka wraz z opiekunem p. Beatą Matwiejuk. Spotkanie było okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń i spostrzeżeń w zakresie prowadzonych działań wolontaryjnych w poszczególnych placówkach. Młodzież przedstawiła sprawozdania w formie prezentacji multimedialnych na temat: ,,Działalność wolontariatu w internatach i bursach szkolnych – prezentacja dobrych praktyk”.
Ponadto uczestniczyłyśmy w cyklu ciekawych wykładów i warsztatów:
– ,,Wolontariat w społeczności lokalnej powiatu monieckiego – doświadczenia i propozycje działań”,  który wygłosiła p. Anna Porębska – Prezeska Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego.
– ,,Rola internatu i bursy szkolnej w kształtowaniu postaw prospołecznych i obywatelskich młodzieży” zaprezentowany przez p. Ewę Górsę – Prezeskę Towarzystwa Internatów i Burs.
– ,,Sprawdź czy jesteś kreatywnym wolontariuszem” i  „Razem możemy więcej. Planowanie i organizacja pracy wolontariatu w internacie” – miały charakter zajęć warsztatowych.
Był to dla nas bardzo ciekawy i owocnie spędzony czas, a nowo zdobyte doświadczenia postaramy się wykorzystać w naszych kolejnych akcjach wolontaryjnych.