Wieczór Wigilijny w Internacie

WwI1502 W czwartkowy wieczór 17 grudnia 2015 nasza internacka rodzina spotkała się w świetlicy, aby w uroczysty sposób zamanifestować przywiązanie do polskich tradycji i cieszyć się z tajemnicy Bożego Narodzenia.

Młodzież zawsze czeka z radością na ten uroczysty wieczór, podczas którego panuje pełna ciepła i życzliwości atmosfera, uśmiech gości na naszych twarzach, ale jest też chwila refleksji i zadumy.
Jak zwykle zaczynamy od czytania fragmentu Pisma Świętego (Św. Łukasz), co wdzięcznie wychodzi Pani Beacie Matwiejuk. Następnie składamy sobie życzenia przełamując się poświęconym opłatkiem – symbolem Chrystusa. Naładowani pozytywną energią śpiewamy piękne, polskie kolędy przy akompaniamencie brzdąkającego na gitarze Pana Zbyszka Pierzchały.
Dalsza część naszego spotkania ma tradycyjnie luźny, humorystyczny, charakter.
Pan Zbigniew zaprezentował koncert życzeń dla wychowawców internatu i wychowawców klas (piosenki o Basi, Wioletcie, Beacie, Joannie, Grażynie, Eli, Włodku i Zbyszku), by przejść do rymowanek o naszych milusińskich, obrazujących naszą codzienność.
Na koniec z odległej Finlandii przybyło do nas dwóch Mikołajów (okazało się, że byli to Mateusz Cybulski i Michał Ziemak). Przywieźli ze sobą słodkie prezenty, lecz żeby je otrzymać każdy musiał zaprezentować swoje talenty. Okazało się, że mamy wybitnego tancerza Adriana Deronia, który częściej kojarzył się nam z łazikiem kosmicznym.
Nie mogliśmy zapomnieć o odśpiewaniu największego hitu Zenka Martyniuka – „Przez twe oczy zielone” i tak nakręceni udaliśmy się na salę gimnastyczną aby zwyczajem byłego premiera Tuska charatnąć w gałę.

WwI1506 WwI1505 WwI1503 WwI1504 WwI1507 WwI1501

Informacje

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla