Narodowe czytanie 2019 w ZSOiT

„Sawa” (z cyklu – „Pamiątki Soplicy” ) Henryka Rzewuskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „ Dym” Marii Konopnickiej- urywki między innymi takich utworów usłyszeli uczniowie ZSOiT w ramach 8 edycji Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej.

Fragmenty prozy historycznej H. Rzewuskiego zostały odczytane:  na lekcjach historii przez Joannę Seredyńską i Jarosława Dundę, zaś nowelki na lekcjach  polskiego przez Joannę Siliwonik oraz Bogusławę Tomczyk. Cel akcji  wg Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  Andrzeja Dudy to odkrycie „ piękna i aktualności Nowel polskich” Prezydent w otwartym liście do obywateli RP  napisał: „Jestem przekonany, że ich bogactwo pozwoli każdemu włączyć się i współtworzyć naszą akcję, która popularyzując czytelnictwo, niezmiennie udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości.”
Akcję czytelniczą w ZSOiT zorganizowali i koordynowali bibliotekarze.

Tamara Korniluk

Informacje

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla