Z wizytą w Muzeum

Uczniowie Technikum Zawodowego Nr 1 w Białymstoku w dniu 24.05.2019 r. odwiedzili Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.

Młodzież z zainteresowaniem obejrzała wystawę czasową prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego im. A. Grottgera w Supraślu oraz zapoznała się z sylwetką jednego z najlepszych rzeźbiarzy – portrecistów XX wieku Alfonsa Karnego urodzonego w Białymstoku.
Artysta u schyłku swojego twórczego życia wyznał: „Mądrość, Dobro i Piękno (…) znajduję w ludzkich twarzach. Staram się w człowieku dostrzec jego wnętrze duchowe. Rzeźbiąc, ja go nie tworzę, ale odkrywam”.