Komunikacja interpersonalna

Jedenastego lutego br. poniedziałkowe przedpołudnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych upłynęło pod znakiem komunikacji interpersonalnej.

Klasy pierwsze mogły uczestniczyć w zajęciach poprowadzonych przez panią Paulinę Woroszył, która od lat jest pasjonatką zagadnień dotyczących komunikacji międzyludzkiej. Gościła w naszej szkole już po raz drugi i nie kryła zadowolenia, że kolejnym uczniom może przekazać swoją wiedzę:
„Jestem szczęśliwa, że młodzież może dowiedzieć się, że nasze komunikaty, z życia codziennego, są odbierane na różne sposoby. Pokazuje to im różnorodność ich charakterów; poprzez zabawę mogą określić, w jaki sposób najczęściej słuchają. Cieszę się, widząc, że dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, młodzież uczy się, doświadczając jednocześnie wiele radości i frajdy. Niejednokrotnie na wierzch wypływa dyskusja o ludzkich emocjach; tak było i dzisiaj. Ten czas był bardzo owocny i ufam, że pozostanie zapamiętany w ich sercach jeszcze długo.”
Zajęcia pt.: „Czworo uszu mamy, choć dwoje posiadamy-o komunikacji wg von Thuna.” zostały przeprowadzone w bibliotece szkolnej i korespondowały przede wszystkim z modelem kwadratu komunikacji autorstwa wymienionego w temacie niemieckiego psychologa.
Warto dodać, że pogoda za oknem tego dnia nie dopisywała - było pochmurnie, co bynajmniej nie miało wpływu na zaangażowanie młodzieży. Ich słoneczny nastrój w postaci wielu uśmiechów, zadowolenia, radości oraz poczucia humoru i pokładów kreatywności napełnił czytelnię po brzegi.