Światowy Dzień Rzucania Palenia

Biblioteka Szkolna zorganizowała akcję edukacyjną Światowy Dzień Rzucania Palenia, która przypada w trzeci czwartek listopada.

Pracownicy Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku przeprowadzili prelekcję na temat szkodliwości palenia tytoniu, wykonywali pomiary dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, zorganizowali stoisko edukacyjno – profilaktyczne. Młodzież rozwiązywała test wiedzy o zdrowiu. Po sprawdzeniu testów prawidłowo rozwiązanych odbyło się losowanie 15 nagród. Wszyscy uczniowie ZSOiT otrzymali długopisy, fiszki i ulotki informacyjne, których sponsorem była PSSE w Białymstoku. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem  wśród  uczniów. Kolejny raz odbyła się w naszej szkole.