„Przepisowa młodzież”

Czy uczniowie naszej szkoły to „Przepisowa młodzież”? Z pewnościa TAK! W szczególności uczniowie klas pierwszych, którzy wzięli udział w programie profilaktycznym  organizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Głównym celem spotkań było przekazanie wiedzy na temat najważniejszych przepisów zawartych w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, a w szczególności tych dotyczących przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości. Przedstawicielka Policji  Pani Marlena Kamińska wytłumacząyła podstawowe pojęcia takie jak demoralizacja, czyn karalny, małoletni, nieletni. Omówiła także czyny zabronione, za które mogą odpowiadać nieletni sprawcy czynu karalnego, jakie są środki zapobiegania i zwalczania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz jakie są prawne aspekty zatrzymania nieletniego.

Informacje

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla