„Przepisowa młodzież”

Czy uczniowie naszej szkoły to „Przepisowa młodzież”? Z pewnościa TAK! W szczególności uczniowie klas pierwszych, którzy wzięli udział w programie profilaktycznym  organizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Głównym celem spotkań było przekazanie wiedzy na temat najważniejszych przepisów zawartych w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, a w szczególności tych dotyczących przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości. Przedstawicielka Policji  Pani Marlena Kamińska wytłumacząyła podstawowe pojęcia takie jak demoralizacja, czyn karalny, małoletni, nieletni. Omówiła także czyny zabronione, za które mogą odpowiadać nieletni sprawcy czynu karalnego, jakie są środki zapobiegania i zwalczania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz jakie są prawne aspekty zatrzymania nieletniego.