Miejskie obchody 100 Lat Niepodległości

W dniu 08.11.2018 r. Dyrektor szkoły, uczniowie klasy I ATZ uczestniczyli w Miejskich obchodach 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości,...

która odbyła się w Białostockim Ośrodku Kultury (kinie Forum). Uroczystość została zorganizowana pod Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Zespołu Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa w Białymstoku, Muzeum Wojska, Muzeum Pamięci Polskiego Sybiru, Fundacji Inicjatyw Historycznych Korona.
Głównym punktem programu była inscenizacja pt. "21 sierpnia 1921 roku… Jeden dzień Józefa Piłsudskiego w Białymstoku” oraz rozstrzygnięcie II edycji Miejskiego konkursu historyczno - literackiego „Przecież tylko Polsce służę..” - życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego (1867 - 1935). Młodzież z zainteresowaniem i uwagą obejrzała spektakl, była  to ciekawa lekcja historii.