Misja: "Ocalmy Literackie Podlasie”

W dniu 26 października 2018 r. uczniowie klasy I A TZ  wzięli udział w literackiej grze miejskiej "Misja: Ocalmy literackie Podlasie”...

zorganizowanej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Partnerem  przy organizacji gry edukacyjnej była Książnica Podlaska w  Białymstoku.
Celem gry było przedstawienie młodzieży wybranych pisarzy i poetów pochodzących z rejonu podlaskiego  piszących o Podlasiu oraz promocja czytelnictwa  i rozwijanie kompetencji czytelniczych młodzieży.  W grze uczestniczyli uczniowie z białostockich szkół: ZSOiT w Białymstoku, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Elektrycznych, Zespół Szkól Mechanicznych, Zespół Szkół Zawodowych nr2.
Gra rozpoczęła się na terenie miasta w Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego, ul. M. Skłodowskiej – Curie w Białymstoku, a zakończyła się w  Centrum Edukacji ul. Złota. Kolejne punkty wyznaczone były: Szkoła Podstawowa nr 9, Opera i Filharmonia Podlaska, Białostocki Teatr Lalek, Uniwersytet w Białymstoku Wydział Filologiczny, Zespół Szkół Społecznych Fundacji  Edukacji ,,Fabryczna 10”. Zadaniem uczestników było poruszanie się pieszo wyznaczoną trasą pomiędzy punktami i poprawne wykonanie zadań związanych z wybranymi twórcami, dotarcie do mety i rozwiązanie testu końcowego.
Wszyscy  szczęśliwie dotarli do mety. Organizatorzy przygotowali dyplomy i upominki dla każdego uczestnika oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i zdobytą wiedzę.

Barbara Jurczewska – Ignaciuk.

Informacje

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla