Misja: "Ocalmy Literackie Podlasie”

W dniu 26 października 2018 r. uczniowie klasy I A TZ  wzięli udział w literackiej grze miejskiej "Misja: Ocalmy literackie Podlasie”...

zorganizowanej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Partnerem  przy organizacji gry edukacyjnej była Książnica Podlaska w  Białymstoku.
Celem gry było przedstawienie młodzieży wybranych pisarzy i poetów pochodzących z rejonu podlaskiego  piszących o Podlasiu oraz promocja czytelnictwa  i rozwijanie kompetencji czytelniczych młodzieży.  W grze uczestniczyli uczniowie z białostockich szkół: ZSOiT w Białymstoku, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Elektrycznych, Zespół Szkól Mechanicznych, Zespół Szkół Zawodowych nr2.
Gra rozpoczęła się na terenie miasta w Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego, ul. M. Skłodowskiej – Curie w Białymstoku, a zakończyła się w  Centrum Edukacji ul. Złota. Kolejne punkty wyznaczone były: Szkoła Podstawowa nr 9, Opera i Filharmonia Podlaska, Białostocki Teatr Lalek, Uniwersytet w Białymstoku Wydział Filologiczny, Zespół Szkół Społecznych Fundacji  Edukacji ,,Fabryczna 10”. Zadaniem uczestników było poruszanie się pieszo wyznaczoną trasą pomiędzy punktami i poprawne wykonanie zadań związanych z wybranymi twórcami, dotarcie do mety i rozwiązanie testu końcowego.
Wszyscy  szczęśliwie dotarli do mety. Organizatorzy przygotowali dyplomy i upominki dla każdego uczestnika oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i zdobytą wiedzę.

Barbara Jurczewska – Ignaciuk.