Konferencja metodyczna bibliotekarzy

Dnia 8 października 2018 r. w bibliotece szkolnej ZSOiT odbyła się jesienna konferencja metodyczna nauczycieli - bibliotekarzy szkół ponadpodstawowych Białegostoku.

Konferencja rozpoczęła  się wernisażem wystawy pt. Od 42 Pułku Piechoty do klubu sportowego - Jagiellonia jako pomnik niepodległości. Prelekcje wygłosił kustosz Jagiellonii oraz nasz nauczyciel historii Jarosław Dunda. Pani Olga Topolewska  konsultant do spraw bibliotek szkolnych Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku przeprowadziła szkolenie na temat: Jak zainteresować uczniów czytaniem? Przykłady dobrych praktyk – prezentacja zebranych doświadczeń. Przedstawiła też aktualności-nowości wydawnicze, zmiany w prawie oświatowym i bibliotecznym, newsy bibliotekarskie. My jako  gospodarze spotkanie zaprezentowaliśmy prace naszej biblioteki.

Tamara Korniluk , Barbara Ignaciuk-Jurczewska