Mistrzowie języka rosyjskiego

13 marca 2019 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku odbyła się XII Edycja Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2019”, organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Uniwersytetu w Białymstoku.

Wśród 100 uczestników szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych była młodzież z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Janowa, Sokółki. W sumie w konkursie brała udział młodzież z 31 szkół.
Uczniowie napisali 60 min test ze znajomości gramatyki rosyjskiej w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum. Młodzież wykazała się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności językowych. Jak co roku konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, którą zapewnili goście i organizatorzy.
23 marca o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste wręczenia dyplomów i nagród zwycięzcom.
Lista nagrodzonych udostępniona będzie po uroczystości podsumowującej konkursy „Poliglota” i „Mistrz Gramatyki Języka rosyjskiego 2019”

Anna Targońska

Link do reportażu Polskiego Radia Białystok...

Informacje

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla