Sprawozdanie z konkursu Poliglota

Dnia 2.03.2018 przeprowadzona została w naszej szkole XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Poliglota, celem którego było rozwiązanie testu składającego się z ciekawych i kreatywnych poleceń leksykalno - gramatycznych.

Zgodnie z naszymi zasadami oceniałyśmy rozwiązanie testów holistycznie, czyli liczyła się każda, logicznie poprawna odpowiedź. Podczas konkursu obowiązkowa była znajomość co najmniej dwóch języków obcych obowiązujących w szkole gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie konkursem możemy stwierdzić, że cel i założenia konkursu zostały osiągnięte. Nasz konkurs pozwala uczestnikom rozwijać swoje kompetencje językowe, zwraca uwagę na potrzebę znajomości języków obcych w dzisiejszym świecie, uczy młodych ludzi stawiać sobie trudne wyzwania, przyciąga co roku młodzież z całego województwa i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W tym roku zwyciężyła Weronika Jałbrzykowska - uczennica jednego z suwalskich liceów uzyskując 130 punktów. Drugie miejsce zajął uczeń naszej szkoły Daniel Gojlik (115 punktów), a trzecie miejsce gimnazjalistka Wiktoria Targońska (113 punktów). Były też 4 wyróżnienia, które otrzymali: Mateusz Ostaszewski, Michał Boboryko, Eugenia Rymarczyk i Lorsan Mezhidov. Wszystkim serdecznie gratulujemy, opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów i zapraszamy za rok.

Organizatorzy.

Informacje

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla