Konkurs Recytatorski "Poezja bez granic" 2018

Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej pt. "Poezja bez granic" odbędzie się w tym roku szkolnym dnia 23.02.2018 o godzinie 10.00.

Hasłem tegorocznej edycji jest RADOŚĆ. Czekamy na zgłoszenia jak co roku i radośnie wszystkich pozdrawiamy.
Organizatorzy: K. Czyzewska i D. Sakowicz

Patronat w zakresie merytorycznym sprawuje Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Cele konkursu:
1. Pogłębienie wiedzy o literaturze niemieckiej i anglojęzycznej.
2. Poszerzenie znajomości twórczości poetów niemieckich i anglojęzycznych.
3. Kreowanie wzorców literackich.
4. Doskonalenie umiejętności recytatorskich.
5. Zainteresowanie uczniów poezją obcojęzyczną.
6. Zachęcanie do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich przed publicznością.

Zasady uczestnictwa:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów (od tego roku również uczniom klas siódmych) i szkół ponadgimnazjalnych. Nauczyciele niemieckiego i angielskiego typują w swojej szkole uczniów i zgłaszają ich do konkursu. W konkursie mogą uczestniczyć maksymalnie 2 osoby z każdej szkoły (2 język niemiecki i 2 język angielski). Każdy uczeń przygotowuje prezentację jednego wiersza w języku niemieckim lub angielskim. Podczas prezentacji dozwolone jest wykorzystywanie dowolnych środków artystycznych (mimika, gesty, ruch, strój, rekwizyty, tło muzyczne oraz inne pomoce). Prezentowany repertuar ma być zgodny z wyznaczonym przez jury hasłem konkursu. Prezentowany wiersz może pokrywać się z kanonem lektur szkolnych. Niedopuszczalna jest prezentacja wierszy nagrodzonych w latach ubiegłych. Kartę zgłoszenia uczestników oraz wiersze należy przesłać do dnia 10.02.2018 mailem lub pocztą na adres szkoły: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, ul. Antoniuk Fabryczny 1, 15-762 Białystok z dopiskiem: Konkurs Poezji Obcojęzycznej - Katarzyna Czyżewska (język niemiecki) lub Dorota Sakowicz (język angielski). Czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. Uczestnicy recytują w języku angielskim lub niemieckim. Kwestie sporne rozstrzyga organizator wraz z jury. Dopuszczone są wiersze polskich autorów przetłumaczone na język niemiecki lub angielski.

Kryteria oceny:
Prezentowane wiersze ocenia jury uwzględniając: dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, dobór środków artystycznych, opanowanie tekstu na pamięć.


Informacje

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla