Projekt Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

W projekcie ANP nasza szkoła uczestniczy po raz drugi. W tym roku wspólnie z młodzieżą zdecydowaliśmy, że będzie to temat związany z historią, a mówiąc dokładniej historią naszej szkoły.

Rok 2018 to obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, a dla nas również 70-lecie szkoły. Od nauczycieli dowiedzieliśmy się, że kiedyś młodzi ludzie, uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa tworzyli młodzieżowe organizacje antykomunistyczne, które walczyły o wolną i niepodległą Polskę.
Temat zainteresował nas jeszcze bardziej, kiedy dowiedzieliśmy się, że IPN i Wojewoda Podlaski planują upamiętnić młodych bohaterów wystawą „Ostatnie ogniwo” oraz ma się odbyć uroczyste odsłonięcie tablicy w hołdzie członkom antykomunistycznej organizacji ,,Białe Orły’’, ,,Wiarus’’ i ,,Polska Organizacja Podziemna-Białe Orły’’.
Pracując wspólnie nad projektem ANP poznaliśmy naszych lokalnych bohaterów, kolegów „wyklętych ze szkolnej ławki”, ich idee, odwagę i bohaterstwo. Nasi uczniowie ułożyli piosenkę o żołnierzach wyklętych, wspólnie ją zaśpiewali i umieścili w filmie projektowym. Mamy nadzieję, że dzięki temu pamięć o nich będzie wiecznie żywa.
W związku z realizacją projektu zostaliśmy zaproszeni na rozmowę do Polskiego Radia Białystok, gdzie mogliśmy opowiedzieć o swoich refleksjach dotyczących projektu, naszych marzeniach i planach na przyszłość.

Anna Targońska

Link do audycji Polskiego Radia Białystok...

Link do filmiku na youtube...

Informacje

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla