Maturzyści w drodze

4 października 2018, we czwartek, kiedy słońce jeszcze nie zamierzało wstać, my maturzyści byliśmy gotowi do drogi…

Wyruszyliśmy na naszą wspólną wyprawę do miejsc bardzo ważnych dla każdego z nas. Po południu dotarliśmy do Auschwitz-Birkenau. Spędziliśmy tam ponad 3 godziny. To miejsce skłaniające do zadumy i refleksji nad kondycją ludzką. Widzieliśmy tłumy ludzi z całego świata, którzy w milczeniu patrzyli na zbrodnie dokonane na różnych narodowościach przez Niemców w czasie II wojny światowej. Bardzo przeżyliśmy wizytę w tym obozie śmierci, ale tam trzeba być! Wieczorem byliśmy już w królewskim mieście-Krakowie-było uroczo, czarodziejsko i pięknie. Stare Miasto wieczorem naprawdę żyje!!! Były zdjęcia przy Pomniku Mickiewicza obok Kościoła Mariackiego, przy Sukiennicach. Odwiedziliśmy Franciszkańską 3. Potem kolacja i krótka noc, bo o 6.30 jedliśmy już śniadanie w naszym hostelu u stóp Wzgórza Wawelu-w pięknej krakowskiej kamienicy. Następnie zwiedzanie Wawelu-siedziby królów polskich. Niektórzy nawet zdołali otrzymać oceny bardzo dobre z języka polskiego! Udało się nam być w podziemiach w miejscu ,gdzie spoczywa Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz Józef Piłsudski.
    Ruszyliśmy dalej w drogę…do Częstochowy. Ta część wyprawy była już dla każdego z nas bardzo osobista. W skupieniu i powadze uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, wieczornej Drodze Krzyżowej, Apelu Jasnogórskim. Było wiele przemyśleń i modlitwy. Na koniec droga do domu, która mijała szybko i o 4.30 w sobotę byliśmy w Białymstoku.
    W tym miejscu, my Uczniowie, dziękujemy naszym wychowawcom i nauczycielom za wiele przeżyć duchowych i estetycznych, oraz dobrą zabawę. Polecamy innym!!!

Maturzyści

Informacje

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla