Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 25.09.2018 obchodziliśmy w naszej szkle Europejski Dzień Języków Obcych.

Głównym jego celem jest uświadomienie korzyści płynących z nauki języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia. Tytuł tegorocznej edycji brzmiał "Gra Słowem". Uczniowie pani Anny Targońskiej z klasy 1A LO i pani Katarzyny Czyżewskiej z klasy 2B LO z chęcią i wielkim zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia leksykalne dotyczące słówek obcojęzycznych i polskich. Z zainteresowaniem szukali wyrazów, które występują tylko w języku polskim,  np mordoklejka, również takich, które brzmią podobnie w języku niemieckim i polskim, np das Auto - auto, a także słówek rosyjskich, które uczący się tego języka sprawiają radość, np sutka - doba. Udało się też znaleźć wyrazy, których nie można przetłumaczyć na język polski, np Waldeinsamkeit, Pochemuchka. Dodatkową atrakcją w tym roku była degustacja przekąsek kuchni rosyjskiej i niemieckiej. Atmosfera na lekcji języka rosyjskiego i niemieckiego była fantastyczna. Natomiast uczniowie klas 3A, 2B i 1B TZ na lekcjach języka angielskiego wykonali plakaty, które pokazały różnorodność nauczanych języków. Młodzież zawsze z chęcią wykonuje ćwiczenia, które zaliczają się do ciekawostek językowych i sprawiają radość, a jednocześnie poszerzają wiedzę leksykalną.

Informacje

IX LO:

klasy sportowe o profilu piłka nożna.

TZ Nr 1:

technik organizacji reklamy, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Kontakt

ZSOiT
ul. Antoniuk Fabryczny 1
15-762 Białystok
tel. (85) 653-00-73
     (85) 654-76-25
fax (85) 653-32-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla